Rozcestník
Profile for Postopach Profile for Horsky Vudce Profile for konankr Profile for Šmudlí
Náhodné fotky
DSC_0587 DSC_0720 CIMG3867a Ve Valticích s Vladem a Miškou

Sním sen spatřit svahy strojené stříbrným sněhem. Snažím se sehnat si spolulezce. Sabotéři, spikli se, směřují směr Sasko! Sbalím skialp, sedák, smyce, skoby. Správná sólistka si stačí sama! Snad stíhám svůj spoj. Supr! Startuji směr stanice Starý Smokovec.


Se svítáním stoupám svižně skrz stromové společenství. Stezka se stáčí spojujíc schody skalnatého svahu. Strmě stoupám. Strop světa spatřila jsem.

Starý Smokovec 002

Strop světa

Spanilá scenérie stovky svahů se svůdně sbíhá skrytá sněhobílou sukní. Srdce skáče svobodou.

Starý Smokovec 003

Svoboda

Stanovuji strategii sestupu. Svazuji smyci skrz stoletý slaňák. Skutečně slaňuji strašidelnou spárou. Svíjím se strachy snad slaňák nespadne. Stojím. Sláva!

Starý Smokovec 004

Slaňování

Strmým svahem sjíždím skialpový slalom. Slunce se schovalo. Studený severák skryl spadlým sněhem stezku. Sakra! Stěží spatřím stopy stezičky. Sněhová srážka stihla mě. Schovávám se. Stačí sekundu setrvat. Situace se stává stabilizovanou.

Starý Smokovec 001

Stabilizovaná situace

Sic stmívá se, spatřuji světýlka signalizující světničku. Sestupuji. „ Slečna si s námi srkne slivovičku?“ směje se skoro střízlivý slovák. Svlíkám si svetřík, sežvýkám slaninu a spokojeně se schoulím k sladkým snům sněhobílých svahů.

Autor: Petrushe

Konankr

Konankr

Jsem obyčejný ženatý kluk, který se věnuje organizaci výletů všeho druhu a je pro každou srandu. Věnuji se Geocachiungu od roku 2011 a mými koníčky jsou hlavně organizování sportovně turistických akcí a psaní cestopisů z cest, dále poté cyklistika, treky na horách, běhání, posilovna, plavání, příroda, zvířata a pouštění se do bláznivin typu - prolézání kanálů v Praze, absolvování Spartan race a obecně překonáváním sám sebe. Jinými slovy prostě Outdoor. Člověk nemá sedět doma na zadku u televize, či se poflakovat po hospodách, či užívat si luxusu na úkor poznání života okolo sebe. Je důležité se nebát a vystoupit z komfortní zóny, protože až tam začíná život.

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *