Geocaching je hra která spojuje lidi snad všech zájmů, mezi něž patří především touha poznávat a dozvědět se něco o historii a kráse, někdy už hodně zapomenutých míst, luštit zakódované informace, zahrát si na lovce pokladů, zdolávat překážky, logicky přemýšlet nebo použít ten náš selský rozum, který velmi často v dnešní době, plné moderních technologií, nepoužíváme. Doopravdy každý člověk si najde v této hře to své. Není divu, že tuto hru hraje po celém světě, řekl bych, desetitisíce lidí a možná i více. Tato sportovně turistická, navigační a trochu i internetová hra spočívá v hledání kryté schránky nazývané cache (keš) o níž jsou známy, nebo se budou muset vyluštit, či nalézt, zeměpisné souřadnice. Při hledání se používá řada různých turistických přijímačů GPS. Není však nutností GPS vlastnit, občas stačí pohled do dnes už hodně podrobných map na internetu a pak na daném místě zapojit ten známý selský rozum.
Člověk který se zabývá gocachingem bývá označován slovem geocacher, nebo v Česku velmi často geokačer nebo prostě kačer. Po objevení keše, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji kačer opět schová a zamaskuje. Doma ho poté čeká samotné zalogování na stránkách www.geocaching.com, že keš skutečně ulovil. Na stránkaćh geocachingu je možné najít řadu informací o samotné cache: proč byla založena, čím je právě toto místo zajímavé, atd.
Rád bych zde napsal ještě jedno. Pro mě asi tu nejdůležitější myšlenku geocachingu je BAVIT LIDI a VYTVÁŘET V SRDCÍCH LIDÍ POCIT RADOSTI A ŠTĚSTÍ.
Naše kešky:
Multi Cache: Vršovický hřbitov pod Bohdalcem
Multi Cache: Příběh pravé lásky #1