Rozcestník
Profile for Postopach Profile for Horsky Vudce Profile for konankr Profile for Šmudlí
Náhodné fotky
DSC01013 Wat Pan Tao Na vrcholu Eldfell Je teplo

V pátek 25. 5. 2012 jsme si s Křupinkou udělali volno a odjeli na chatu do Stříbrné Skalice. Křupinka ještě nevěděla, jaký jsem měl na ten den plán a tak byla v očekávání. Během rozhovoru při snídani najednou vynesla nevinnou otázku: „my pojedeme vlakem?“. A bylo to jasné, musel jsem s pravdou ven. Na dnešní den je naplánován výlet posázavským Pacifikem na Český Šternberk.

Před 11hod. se vydáváme na vlak a cesta nám ubíhá o hodně rychleji, než jsem čekal. Před 11:30 jsme na nádraží, ale vlak nám jeden až v 11:52. Rozhodujeme se vyrazit na blízkou kešku. Jdeme lesem, povídáme, blbneme a smějeme se. Na chvíli zastavujeme a koukáme, vedle nás, zhruba ve vzdálenosti 2 metrů se krčí malá králík. Vyvalenýma očima na nás kouká a čumáčkem čichá. Vypadá to, že váhá, jestli utéct, nebo ne, ale během 5 vteřin vybíhá se svého úkrytu a mizí v lesním porostu. Pokračujeme s Křupinkou dále až ke kešce, kterou po chvilce hledání nacházíme. Začíná nás pomalu tlačit čas, protože nechceme prošvihnout náš vlak a tak se svižnějším tempem vracíme zpátky na nádraží. Zvládáme to jen tak tak, ještě jsme měli rezervu asi 2 minuty.Posazavsky_motoracek

Vydáváme se vlakem proti proudu řeky Sázavy, kontroluje nás průvodčí, který si jízdenku kontroluje neobvykle dlouho, až nás to zaráží. Asi po 30 minutách jízdy si říkáme, že už bychom mohli být na místě. Předposlední zastávka jsou Malovidy, které jsme úspěšně přehlédli a tak stojíme v zastávce a váháme, jestli vystoupit, vykoukneme trochu z okna a čteme: „…….Šternberk“….. Sakra! Už jsme tady, rychle ven. Vyskakujeme z vlaku, který za námi rychle zavírá dveře. Uff, to bylo jen tak tak, ještě, že jsme vykoukli a přečetli si to.

Pokračujeme po červené asi kilometr a už jsme u mostu a vidíme zámek. Přecházíme most a koukáme dolů na Sázavu. Před vstupem do hradu nás čeká několik desítek schodů a celkem se zadýcháváme (to budou ty Jeseníky vypadat…). V pokladně jsme potkali mou dlouholetou kamarádku Báru. Dáváme se do řeči a čas do prohlídky nám utíká, stejně jako prohlídka, kterou absolvujeme s novou průvodkyní, která ještě nemá zcela zažitý text. Prohlídka je ale i přesto velmi zajímavá.

Po prohlídce nám pěkně vyhládlo a tak pokračujeme lesní cestou k doporučené restauraci „U Rybiček“, která je v bezprostřední blízkosti D1. Restaurace je zařízena v rybářském stylu, všude kolem Vás jsou plná akvária a rybářská tématika. K jídlu si dáváme filet z platýze s jarním salátem a bylo to výborné. Takže pokud budete mít možnost, určitě se zde zastavte, nebudete litovat!

Po jídle se vracíme zpět do Českého Šternberku. Vlak nám jede asi za 30 minut a stíháme ho přesně akorát. Jen si sedneme na nádraží na lavičku, tak během 5 minut houká vlak. Nasedáme tentokrát na té správné zastávce a celkem unaveni se vracíme zpátky do Stříbrné Skalice.

Aby toho nebylo málo, zdoláváme cestou zpět od hospody „Marjánka“ ještě vrch „Čapík“. Tady jsem doufal, že najdeme kešku, ale byla dále, než jsme čekali a tak jsme se rozhodli vrátit se dolů do údolí. Cestou zpět ještě lovíme jednu mystery kešku na místním hřbitově a tím náš výlet končí.Na_Marjance

Pokud budete mít možnost, určitě si naplánujte cestu posázavským Pacifikem, opravdu stojí za to!

Horský Vůdce

Horský Vůdce

Michal, alias Horský Vůdce, se narodil 11.2.1986 v Praze Podolí. I když se narodil v Praze, nikdy zde nebydlel a pochází z Českého Brodu. V Českém Brodě chodil na základní školu, navštěvoval sólový zpěv, sborový zpěv, hudební nauku, hodiny flétny a ze sportu nohejbal. Při odchodu na střední školu do Prahy musely jít zájmy stranou kvůli dojíždění. Vzhledem k tomu, že se hodně zajímá o techniku, studoval Střední průmyslovou školu sdělovací techniky v Panské. Po maturitě Michal studoval dále v Praze na ČVUT FEL obor sdělovací technika, aby po 4 letech promoval jako bakalář. Další etapa pokračovala na ČVUT FEL, obor biomedicínské inženýrství, které bylo zakončeno promocí s titulem Ing. V dnešní době se Michal věnuje jinému oboru než vystudoval, a to je finančnictví a management. Ve volném čase rád tráví čas "mimo civilizaci" - v přírodě s přáteli. Zároveň mu nejsou cizí sporty a auta + motorky.

More Posts

Follow Me:
Facebook

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *