Rozcestník
Profile for Postopach Profile for Horsky Vudce Profile for konankr Profile for Šmudlí
Náhodné fotky
aDSCF0850 aDSCF0870 aDSCF0878 a04P1060254

Tento příběh se začal odehrávat daleko dřív, než skutečně začal. Vše se začalo odehrávat na dovolené v Řecku na ostrově Korfu v roce 2009. Naše společná druhá dovolená, která se nesla v duchu chudých studentů. Dlouhá cesta autobusem a krásné ubytování nedaleko moře vůbec nenasvědčovalo tomu, že zde se zrodí nápad a sen vyrazit do Thajska. Ještě nám však chybí jeden hlavní činitel a to naše sousedka ze sousedního balkonu, která nám vyprávěla své cestovatelské zážitky při večerech nad sklenkou dobrého řeckého vína. Nejvíce však povídala o Thajsku. Říkala, že je to ráj pro mladé a nenáročné lidi s batohem na zádech, tak zvané batůžkáře. Povídala, jak je tam levně a o úžasných lidech Thajcích. Lákala nás, ať tam vyrazíme co nejdříve, než tam bude moc turistů, kteří krásná a jedinečná místa svojí přítomností zničí. V tu chvíli jsme si pomysleli, co my chudí studenti bychom tam dělali, když nemáme ani na letenku do Řecka. Stále jsme v hlavě však myšlenku nosili a obzvláště Zuzka si vytyčila Thajsko jako svůj sen.

Uplynulo hodně času a my jsme se vzali, začali jsme pracovat na plný úvazek a na účtech se nám nashromáždil dostatek peněz, abychom mohli začít uvažovat o našem snu. A tak začalo zjišťování informací ohledně toho nejdůležitějšího a to letenek. Nejlepší při výběru letenek je skyscener.com, ale nakonec přes tyto stránky jsme se dostali k serveru pelikan.cz, kde jsme letenky nakonec koupili. Den co den jsme koukali na ceny letenek, až jsme nakonec podlehli obavě, že už lepší nebudou a koupili si zpáteční letenku od společnosti UIA z Prahy do Bangkoku přes Kiev. Měli jsme menší problémy se zaplacením letenek, ale nakonec jsme se mohli již téměř se čtyř a půl měsíčním předstihem na tři týdny thajského života těšit a to od 1. 3. 2014.

Thajsko

Thajsko

Celí šťastní jsme začali u kamarádů, kteří v Thajsku již jako batůžkáři byli, pátrat po informacích, co tam navštívit a hlavně jak řešit dopravu a ubytování po Thajsku. Kamarádů, kteří již v Thajsku byli, jsme pár měli a tak nebylo těžké informace získat. Další informace nám poskytl průvodce po Thajsku, kterým nás obdaroval Ježíšek. Průvodce jsme si začali hned jeden druhému předčítat a hned se nám také v hlavě začal rodit náš plán cesty po Thajsku. Bohužel čím jsme byli dále v průvodci, tím více jsme museli plány redukovat :D. Za 3 týdny se bohužel Thajsko celé procestovat nedá. Tři měsíce, to už by se dalo něco zvládnout, ale takovýto vysněný čas jsme neměli a tak musela přijít zmíněná redukce plánu.

Začali jsme řešit také očkování. Zuzka moc nechtěla, jelikož jehly moc nemá v oblibě a tak jsme se nakonec rozhodli, že to bez očkování proti břišnímu tyfu a žloutence zvládneme, a to i na základě ujištění od mnoha cestovatelů, že to není nutné. Ani antimalarika jsme neřešili a to z toho důvodu, že riziko je minimální a to pouze v některých oblastech. Co jsme si ale koupili, tak to byl repelent se složkou deeth o obsahu 50 %, což úplně stačí. Samozřejmě jsme se vybavili proti dalším nemocem a možným zraněním, ale to je vždy klasická lékárnička, kterou vozíme všude. Přibyly už jen léky proti bolesti žaludku jako např. smecta a širokospektrální antibiotika. Mimo klasické vybavení, které používáme téměř všude a vždy, jsme si pořídili větruvzdornou vložku do spacáku a to kvůli komárům a případnému nevlídnému ubytování, ale teď už víme, že to úplně ta nutná výbava není. Vlídné ubytování naleznete všude. Dále jsme si koupili potravinovou fólii pro obalení našich batohů a to jak na cestu tam, tak také zpět.

thajska_vlajka

Thajská vlajka

 

A tak vybaveni do Thajska jsme už jen řešili aktuální situaci na Ukrajině a v Thajsku. V obou zemích byly nepokoje doprovázené mrtvými na obou stranách. Ukrajina nás hlavně zajímala z důvodu pouze letového provozu, protože dvou hodinový přestup nám stejně neumožňoval žádnou návštěvu Kieva a okolí.

To Thajsko bylo něco jiného. Protesty v Bangkoku blokovaly většinu důležitých křižovatek a tak doprava byla omezena. Jistily to samozřejmě taxíky, ale my samozřejmě chtěli vyzkoušet i jejich MHD. Nakonec jsme si zjistili, že Thajci protestují již několik let a hlavně pokojně a když je problém, tak prostě vyhlásí armáda stanné právo a v zemi je klid. Thajci jsou prostě rozumní a jako buddhisté nemají násilí v krvi. A tak už jen zbývalo vyrazit natěšeni na naši první batůžkařskou misi.

Konankr

Konankr

Jsem obyčejný ženatý kluk, který se věnuje organizaci výletů všeho druhu a je pro každou srandu. Věnuji se Geocachiungu od roku 2011 a mými koníčky jsou hlavně organizování sportovně turistických akcí a psaní cestopisů z cest, dále poté cyklistika, treky na horách, běhání, posilovna, plavání, příroda, zvířata a pouštění se do bláznivin typu - prolézání kanálů v Praze, absolvování Spartan race a obecně překonáváním sám sebe. Jinými slovy prostě Outdoor. Člověk nemá sedět doma na zadku u televize, či se poflakovat po hospodách, či užívat si luxusu na úkor poznání života okolo sebe. Je důležité se nebát a vystoupit z komfortní zóny, protože až tam začíná život.

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Pages: 1 2 3 4 5 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *