Rozcestník
Profile for Postopach Profile for Horsky Vudce Profile for konankr Profile for Šmudlí
Náhodné fotky
Na nádraží v Brně 051_Krása léta na horách na Islandu Nám je tedy teplo! Na vrcholu

Nápad na Cyklopaprskovité výlety na Jižní Moravě za vínem se zrodil v Hotelu Hilton. Ne však někde na pokoji, ale s Vojtou a Michalem po squashi v bazéně. Cíl byl jasný, pozvat co nejvíc lidí s kolem i bez něj do kraje plného vinohradů, výborného vína, prosluněné přírody a srdečných lidí. Přizpůsobil jsem, tak cyklo výlety všem i necyklistům. O výlet byl velký zájem a konečný počet účastníků se zastavil na čísle 20 (Verča s Honzou a Ondráškem, Miška s Vladem, Zuzka s Jirkou, Bára s Kamilem, Zuzka s Michalem, Lojza s Denisou, Petra, Jana, Michal, Vojta, Pepa a Zuzka se mnou).

Nejprve jsem musel najít ubytování pro takovou grupu přátel a navíc na místě, kam by se dalo dojet vlakem, nebo alespoň blízko vlaku, který je schopen přepravit tolik kol. První a také vítěznou variantou pro ubytování byla obec Strachotín, ve které bylo ideální ubytování pod názvem Penzion Strachotín. Spíš to byla chata pro 20 lidí s menší zahrádkou, grilem a hlavně bazénem :D.

První den (21.8.2014) Aneb cesta plná napětí

Sraz byl ve čtvrtek na hlavním nádraží v 17:35. Postupně se nás s koly sešlo 8. (Zuzka s Jirkou, Bára s Kamilem, Petra, Michal a Zuzka se mnou). Zbytek jel po vlastní ose již dříve. Ještě než jsme nasedli do vlaku, tak se začalo rozebírat, že se všichni těší, až nám vlak ujede a my budeme muset urazit ve tmě z Brna do Strachotína asi 40 km na kole :D.

Cesta vlakem ubíhala a vlak postupně začal nabírat zpoždění. Někteří se skutečně začali těšit na dobrodružnou jízdu :D. Jiní začali vyhlížet na každé stanici zpoždění. Bohužel se to nezlepšovalo a navíc mi někam zmizela průvodčí, která mi slíbila nahlásit nástupiště našeho přípoje. Čím jsme se blížili víc k Brnu, tím se více lidí začalo smiřovat s tím, že pojede do Strachotína na kole. Všichni už nastoupení u dveří netrpělivě koukáme ven na Špilas. Najednou se od druhých dveří ozývá Kamil s Bárou, že prý na nás vlak bude čekat a to na nástupišti č. 3. Výborně, paní průvodčí na nás nezapomněla. Ještě nám pak ukazuje vlak, kterým pojedeme. Jede totiž vedle nás.

V Brně pak hbitě přesedáme a jedeme vstříc zastávce Popice, odkud je to již kousek do Strachotína. Ještě po cestě vlakem mi volá Vlado, jestli náhodou nebude muset jet pro některé do Brna. Odpověď, že nemusí, ho velmi těší, a tak hned do sebe klopí první pivo :D. Ještě nás paní průvodčí upozorňuje na naši zastávku a my již za noci vystupujeme.

Následuje, krátká úprava kol. Nejvíc se však nadřu s úpravou kola asi já, jelikož se snažím svojí polorozbitou pumpičkou dofouknout stále velmi pomalu ucházející zadní kolo. Zábava pro ostatní je to hlavně proto, že pumpička po chvíli vždy vyletí do vzduchu a při tom vydá zvuk, jako když prdne kolo 😀 . To moc baví skupinku opilých kluků na druhé straně nástupiště. Po chvíli jsme však všichni připraveni vyrazit se zapnutými světly. Volíme cestu delší, ale po rovince. Je krásná jasná obloha a tak se můžeme kochat hvězdami. Jedeme všichni tak trochu splašeně, ale v pořádku se dostáváme až na ubytování, kde nám velmi potichu otevírá Verča, jelikož Ondrášek spinká. My se v tichosti ubytováváme a jdeme spát, jelikož nás zítra čeká náročný den na kolech. Na to však skupinka v hospodě vůbec nedbá a tak se vrací pozdě v noci v podroušeném stavu na ubytování. Dobře skupinku slyšíme z okna, které máme přes noc otevřené. Pak ještě uslyším přípitek části skupinky ve společenské místnosti, ale pak už spím.

Ubytování:

Jedná se o ubytování v penzionu, který nese název stejnojmenné obce, ve které se nachází a to Strachotín. Strach člověk mít nemusí, vypadá to tam hezky ;). Cena za ubytko je 300 Kč za noc.

Penzion strachotin

Konankr

Konankr

Jsem obyčejný ženatý kluk, který se věnuje organizaci výletů všeho druhu a je pro každou srandu. Věnuji se Geocachiungu od roku 2011 a mými koníčky jsou hlavně organizování sportovně turistických akcí a psaní cestopisů z cest, dále poté cyklistika, treky na horách, běhání, posilovna, plavání, příroda, zvířata a pouštění se do bláznivin typu - prolézání kanálů v Praze, absolvování Spartan race a obecně překonáváním sám sebe. Jinými slovy prostě Outdoor. Člověk nemá sedět doma na zadku u televize, či se poflakovat po hospodách, či užívat si luxusu na úkor poznání života okolo sebe. Je důležité se nebát a vystoupit z komfortní zóny, protože až tam začíná život.

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook

Pages: 1 2 3 4

8 Responses to ‎Cyklo-paprskovité výlety za vínem na Jižní Moravě 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *